Wyświetlanie wszystkich wyników: 32

Słodzone stewią

Słodycze bez cukru, czyli słodzone stewią to idealne rozwiązanie nie tylko dla diabetyków, ale też dla tych, którzy dbają o formę i sylwetkę. Ważną informacją dla Rodziców dbających o swoje dzieci jest to, że składniki zawarte w tych słodyczach nie powodują próchnicy.

+
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Szybki podgląd
Nowość

 słodzone stewią - stewia w słodyczach

Co to jest stewia?

Stewia jest rośliną, która zrewolucjonizowała świat cukierniczy. Dzięki temu, że wytwarza słodkie glikozydy stewiolowe, można ją wykorzystywać jako idealny zamiennik cukru oraz innych słodzików. Odmiennie niż biały cukier stewia nie powoduje próchnicy, nadciśnienia tętniczego, nadwagi i otyłości, a w następstwie nie doprowadza również do cukrzycy. Stosując stewię można produkować lizaki bez cukru oraz cukierki, które można spokojnie dawać dzieciom.

Stewia - skąd się bierze?

Stewia to roślina z rodziny astrowatych. Występuje w Ameryce Południowej i Ameryce Środkowej sięgając na północy po Meksyk i Stany Zjednoczone. Stewia jest naturalnym słodzikiem. Liście stewii zawierają glikozydy stewiolowe, które są od 200 do 300 razy słodsze niż cukier. Stewia jest uprawiana głównie w Brazylii, Paragwaju, Argentynie i Chinach. Liście stewii są zbierane ręcznie i suszone, a następnie przetwarzane na proszek lub ekstrakt, które służą jako naturalny słodzik. Stewia jest coraz częściej stosowana jako zamiennik cukru w produktach dietetycznych, napojach i słodyczach, ponieważ ma niski indeks glikemiczny i jest zdrowsza niż cukier.

Stewia dla cukrzyków - czy stewia jest zdrowa?

Przeprowadzono wiele konkretnych i specjalistycznych badań, by ostatecznie stwierdzić, że stewia jest bezpieczna dla zdrowia. Czy stewia jest zdrowa? Zdecydowanie można powiedzieć, że ułatwia ona osobom chorym na cukrzycę przejść przez pierwsze dni zmiany diety. Stewia dla cukrzyków to rozwiązanie idealne, gdyż słodki smak umila dzień i niweluje stres spowodowany informacją o chorobie, a nie potęguje ryzyka. Stewia jest uważana za bezpieczny i zdrowy naturalny słodzik. Wiele badań wykazało, że stewia jest bezpieczna do spożycia i nie ma negatywnego wpływu na poziom glukozy we krwi ani na poziom ciśnienia krwi. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą ograniczyć ilość cukru w diecie lub dla diabetyków, ponieważ stewia ma niski indeks glikemiczny. Stewia jest również pochodzenia naturalnego, co oznacza, że nie zawiera sztucznych składników.

Kraina Słodkości i Stewia

Słodzone stewią cukierki i lizaki są alternatywą dla tradycyjnych słodyczy, które zawierają cukier. Stewia to naturalny słodzik pochodzenia roślinnego, który jest około 200 razy słodszy od cukru i ma niski indeks glikemiczny. Cukiernicy z Krainy Słodyczy bardzo dobrze rozumieją miłość do słodkości, dlatego mają ofertę również dla wszystkich, którzy szukają słodyczy bez cukru. Nasza propozycja słodyczy dla diabetyków oraz dzieciaków, czy osób dbających o zdrowy styl życia jest bardzo bogata. Poza cukierkami i zdrowymi lizakami posiadamy również przepyszne czekolady bez cukru.