Izomalt – czym słodzimy lizaki i cukierki bez cukru?

Izomalt co to

Dzięki rozwojowi nauki coraz więcej osób zwraca uwagę na skład i jakość spożywanych produktów. Dlatego też poszukiwanie alternatyw dla tradycyjnych cukrów stało się priorytetem. Jedną z takich substancji jest izomalt – wykorzystywana w produkcji lizaków i innych słodyczy jako substytut cukru. Chociaż może być mniej popularny niż inne słodziki, jego właściwości i zalety przyciągają uwagę wielu osób poszukujących zdrowszych opcji spożywczych. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu słodzikowi, dowiadując się, czym dokładnie jest izomalt, jakie ma zastosowanie i czy jest rzeczywiście korzystniejszą alternatywą dla tradycyjnego cukru.

Izomalt co to? Definicja i opis środka spożywczego stosowanego przy produkcji słodyczy bez cukru

Izomalt produkowany z buraków to słodzik o niskiej zawartości kalorii, który nie powoduje próchnicy. Charakteryzuje go także niska higroskopijność, co oznacza, że łatwo się krystalizuje. Dodatkowo, nadaje klarowności produktom, w których jest stosowany, zapobiegając przy tym lepieniu się słodyczy oraz umożliwiając długi czas przechowywania. Izomalt jest bazą do produkcji lizaków i cukierków, zastępuje cukier, ale ze względu na to, że nie jest tak słodki jak cukier, to przy produkcji słodyczy bez cukru stosuje się jeszcze stewię.

Izomalt, syntetyczny substytut cukru, wytwarzany jest z buraka cukrowego. Choć ma smak zbliżony do cukru, to posiada unikalne właściwości korzystne dla cukierników i dekoratorów. Jest elastyczny i łatwo formowalny nawet w niższej temperaturze. Dodatkowo, jest przejrzysty i nie lepiący się, co ułatwia przechowywanie. Dekoracje z izomaltu są efektowne, można je barwić wyciągami z owoców i warzyw i modelować, idealnie nadają się wówczas na urozmaicenie słodkiego stołu czy jako prezenty.

Izomalt, czyli czym słodzimy lizaczki i cukiereczki bez cukru w manufakturze słodyczy Kraina Słodkości?

Izomalt, czyli czym słodzimy lizaczki i cukiereczki bez cukru w manufakturze słodyczy Kraina Słodkości?
Izomalt, czyli czym słodzimy lizaki i cukierki bez cukru w manufakturze słodyczy Kraina Słodkości?

Cechy charakterystyczne izomaltu:

  • stosowany zamiennie za cukier;
  • niska kaloryczność;
  • nie powoduje próchnicy;
  • niska higroskopijność;
  • łatwość krystalizacji;
  • elastyczność;
  • przejrzystość;
  • nie lepi się.

W Krainie Słodkości stosujemy izomalt (wyprodukowany z buraków) do ręcznego wytwarzania słodyczy bez cukru takich jak:

Dzięki zastosowaniu izomaltu jako substytutu cukru, nasze słodycze zachowują wyjątkowy smak i słodycz, przy jednoczesnym ograniczeniu kaloryczności i ryzyka próchnicy. Izomalt jest bazą przy produkcji słodyczy takich jak lizaki i cukierki, zastępuje po prostu cukier. Izomalt jest jednak dużo mniej słodki niż tradycyjny cukier, dlatego w naszej manufakturze dodatkowo słodzimy produkty stewią.

Oferujemy lizaki i cukierki bez cukru, które nie tylko cieszą podniebienie, ale także dbają o zdrowie i dobre samopoczucie naszych klientów. Przekonaj się o wyjątkowym smaku i jakości naszych słodkości bez cukru już dziś!