Czy cukrzyca wyklucza jedzenie słodyczy? Jakie słodycze dla cukrzyków?

Jakie słodycze dla cukrzyków

Cukrzyca określana jest chorobą naszych czasów - według danych z 2019 r. w Polsce żyje ponad 3 mln osób chorych na cukrzycę, z czego ok. 20% nie jest świadomych choroby.

Choć jest chorobą znaną od bardzo dawna, wciąż krąży wiele mitów na jej temat. Atakuje ona różne grupy osób, bez względu na płeć i wiek. Duże znaczenie w zachorowaniu na cukrzycę mają względy dziedziczne, dlatego ryzyko jej wystąpienia u kolejnych pokoleń przekazuje się w genach.

Spis treści

  1. Wstęp
  2. Jakie słodycze można spożywać chorując na cukrzycę?
  3. Czy może zastąpić smak tradycyjnej czekolady?
  4. Podsumowanie o słodyczach dla cukrzyków

jakie słodycze dla cukrzyków

Wstęp

Zła dieta i brak aktywności fizycznej również sprzyjają rozwojowi cukrzycy. Po zdiagnozowaniu cukrzycy należy wiedzieć, że z tą chorobą można normalnie żyć, jedynie konieczne jest przestrzeganie kilku zasad oraz zmienienie swoich nawyków żywieniowych.

Z pewnością należy zwiększyć kontrolę nad tym co jemy, ale wcale nie trzeba eliminować wszystkich słodyczy z jadłospisu. Ważne jedynie, aby zwracać uwagę na spożywaną ilość oraz przede wszystkim na ich indeks glikemiczny.

Jakie słodycze można spożywać chorując na cukrzycę?

Zmodyfikowana i zbilansowana dieta zalecana jest osobom chorym na cukrzycę, ale warto uświadomić sobie, że z badań diabetologów jasno wynika, że nadmierna ilość produktów bogatych w cukry proste zaszkodzi nie tylko osobom chorym na cukrzycę, ale również tym zdrowym.

Na rynku powstaje coraz to więcej sklepów oferujących słodycze dla diabetyków. Cukrzyk wcale nie musi rezygnować ze swoich ulubionych łakoci - jeśli przestrzega zbilansowanej diety, jest aktywny fizycznie i regularnie wykonuje badania, kawałek ciasta na imieninach u babci czy kostka czekolady z przyjaciółmi nie stanowią problemu.

jakie słodycze dla cukrzyków

Słodycze dla diabetyków są dobrą alternatywą, ponieważ charakteryzują się niskim indeksem glikemicznym. Istotne jest jednak to, aby za każdym razem uważnie czytać etykiety - nie każdy produkt oznaczony frazą ,,bez cukru” będzie dobry do spożycia. Słodycze dla diabetyków należy wybierać od sprawdzonych producentów z odpowiednim składem.

Czy może zastąpić smak tradycyjnej czekolady?

Należy zaznaczyć, że słodycze bez cukru zapewnią takie same doznania smakowe, jak klasyczne łakocie z cukrami prostymi w składzie. W Krainie Słodkości smakołyki produkowane są na stewii - roślinie z Paragwaju, której liście zawierają słodkie substancje.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom i dokładnym procesom produkcyjnym lizaki bez cukru czy czekolada bez cukru będą smakować tak samo dobrze, jak tradycyjne słodycze.

jakie słodycze dla cukrzyków

Podsumowanie o słodyczach dla cukrzyków

Wyroby od Krainy Słodkości polecane są nie tylko cukrzykom, ale także dzieciom. Wybierając taką zdrowszą alternatywę, nie trzeba się obawiać, że dziecko nabawi się próchnicy czy otyłości. Lizaki czy czekolada bez cukru mogą stanowić także idealny prezent okolicznościowy. Nie zawierają żelatyny czy innych surowców pochodzenia zwierzęcego dlatego będą odpowiednie również dla wegetarian i wegan.

Kraina Słodkości posiada szeroką ofertę słodyczy dla diabetyków. Łakocie wyróżniają się na polskim rynku ze względu na wysoką jakość wykonania, skład idealny dla cukrzyków oraz smak zbliżony do standardowych słodyczy.